Ciao Roma – wycieczka szkolna do Rzymu


Zadaj pytanie:

  Opis

  Ciao Roma – wycieczka szkolna do Rzymu

  Wenecja -FLorencja- Rzym-Watykan- Asyż

  Dzień 1,

  Zbiórka (w Szczecinie o 17.00 ). Przejazd przez Niemcy i Austrię do Włoch.

  Dzień 2

  Przyjazd w okolice Wenecji,  rejs statkiem do centrum Serenissimy.  Zwiedzanie jedynego w swoim rodzaj miasta na wodzie.  Miasta miłości, pasji, zdrady i talentu! Miasto największego i najbardziej niedocenionego przez lokalną społeczność geniusza muzyki, wirtuoza – Antonia Vivaldiego! W programie m.in. Plac Św. Marka z Bazyliką Św. Marka, Pałac Dożów ( z zewnątrz), Most Rialto, Palazzo Ducale, Most Westchnień a także boczne uliczki mniej znane, ciche, spokojne, pozwalające uciec od tłumów turystów i zakochać się w tym mieście!  Czas wolny. Powrót.  Obiadokolacja i nocleg w okolicy FLorencji. 

  Dzień 3 

  Śniadanie, wyjazd do Florencji. Rozpoczęcie zwiedzania około godziny 10.00 / 11.00 Przejazd kolejką do centrum miasta. Spotkanie z przewodnikiem miejskim. Zwiedzanie perły architektury. Miasta artystów, baroku i złota! TO tu kupisz najpiękniejszą pamiątkę z Italii  biżuterię na moście złotników.  W czasie wolnym możesz tu wrócić i upolować coś dla siebie. Zanim jednak to nastąpi musisz wiedzieć, że Florencja to muzeum pod gołym niebem. Tu, znajduje się ponad 50% wszystkich włoskich zabytków wpisanych na listę UNESCO. W programie naszego zwiedzania spacer przy m.in. Katedra Santa Maria del Fiore ze słynną czerwoną kopułą, która dominuje nad dachami Florencji, kompleks architektoniczny San Lorenzo, Bazylikę Santa Croce, Piazza Della Signoria, dom Dantego. Wyjazd z Forencji najpóźniej o godz. 16.00 Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Rzymu.

  Dzień 4 

  Śniadanie, rozpoczęcie zwiedzania Wiecznego Miasta z Watykanem. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra w której wnętrzach znajdują się arcydzieła włoskich artystów – Michała Anioła, Rafaela Santi czy Gianlorenzo Berniniego, nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II, spacer przez Plac Św. Piotra.   Zwiedzimy Plac i Bazylikę Św. Piotra, nawiedzimy Grób Św. Jana Pawła II. Następnie spacer przez  antyczne mosty, Zamek Anioła i Zatybrze. Czas wolny na obiad w Rzymie. Obiadokolacja i nocleg. 

  Dzień 5 

  Śniadanie, przejazd do Rzymu. Kontynuacja zwiedzania Wiecznego miasto, które od ponad 2000 lat zachwyca! W programie m.inRzym starożytny Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Piazza Navona, Pantheon. Czas wolny. Powrót do hotelu. 

  Dzień 6                                                                                                  

  Śniadanie, przejazd do Asyżu – średniowiecznej perły architektury, miasta w całości zapisane na Listę Świtowego Dziedzictwa UNESCO. Czas zatrzymał się tutaj, w latach kiedy po ulicach przechadzał się patron miasta- Święty Franciszek. Nawiedzenie Bazyliki pw. Św. Franciszka z grobem Świętego . Spacer po mieście oraz czas wolny na zakupy m.in. trufli, skórzanych sandałów czy aromatycznych przypraw z czego słynie region Umbria. Obiadokolacja  i nocleg w okolicy Werony.

  Dzień 7 

  Śniadanie, całodniowy przejazd tranzytowy w kierunku Polski. Planowana godzina powrotu około 24.00

   

  Cena od 1950 pln 

  Cena zawiera :

  • 5 noclegów w hotelach, pokoje 2 , 3 os min. 3* standard włoski, wyżywienie HB – śniadania wzmocnione i obiadokolacje
  • Ubezpieczenie
  • Transport autokarem zgodnie z programem
  • Opiekę pilota
  • Obowiązkowe składki TFG i TFP

  Cena nie zawiera:

  Biletów wstępów ,opłat drogowych, parkingów, wjazdówek do miast tzw check – point  : Wenecja, 2 x Rzym , Florencja,Asyż, taks klimatycznych  przewodników miejskich , komunikacji miejskiej w Rzymie i Florencji oraz tour guideów.   65 euro/ os  płatne w autokarze

   

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „Ciao Roma – wycieczka szkolna do Rzymu”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  © 2022 Klara Travel Biuro podróży Szczecin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin