Ciao Roma – wycieczka szkolna do Rzymu


Serdecznie zapraszamy

do rezerwacji terminów na wycieczki szkolne w roku szkolnym 2023/2024

Nam można zaufać

wpis do rejestru organizatora: 15/18

gwarancja turystyczna GT 225/2023

licencja przewoźnika 0491/to/19

super wygodne autokary, sprawdzeni i doświadczeni kierowcy , wykwalifikowana kadra i dobre noclegi

sprawdź nas!

biuroklaratravel@gmail.com tel. 509 647 021

Dorota i Janusz Klara

Zadaj pytanie:

  Opis

  Ciao Roma – wycieczka szkolna do Rzymu

  Wenecja -FLorencja- Rzym-Watykan- Asyż

  Dzień 1,

  Zbiórka (w Szczecinie o 17.00 ). Przejazd przez Niemcy i Austrię do Włoch.

  Dzień 2

  Przyjazd w okolice Wenecji,  rejs statkiem do centrum Serenissimy.  Zwiedzanie jedynego w swoim rodzaj miasta na wodzie.  Miasta miłości, pasji, zdrady i talentu! Miasta największego i najbardziej niedocenionego przez lokalną społeczność geniusza muzyki, wirtuoza – Antonia Vivaldiego! W programie m.in. Plac Św. Marka z Bazyliką Św. Marka, Pałac Dożów ( z zewnątrz), Most Rialto, Palazzo Ducale, Most Westchnień a także boczne uliczki mniej znane, ciche, spokojne, pozwalające uciec od tłumów turystów i zakochać się w tym mieście!  Niezliczone przejścia mostami, piękne widoki. gondolierzy i chwila czasu wolny. Powrót.  Obiadokolacja i nocleg w okolicy FLorencji. 

  Dzień 3 

  Śniadanie, wyjazd do Florencji. Rozpoczęcie zwiedzania około godziny 10.00 / 11.00 Przejazd kolejką do centrum miasta. Spotkanie z przewodnikiem miejskim. Zwiedzanie perły architektury i miejsca narodzin włoskiego renesansu. Miasta artystów, baroku i złota! Florencja to największe muzeum pod gołym niebiem, niezliczona ilość zabytków i cennych arcydzieł. Wejście do Galerii Uffizi – gdzie na 2 kondygnacjach znajduje się ponad 200 000 dzieł sztuki!  .  Ponad to  programie naszego zwiedzania spacer przy m.in. Katedra Santa Maria del Fiore ze słynną czerwoną kopułą, która dominuje nad dachami Florencji, kompleks architektoniczny San Lorenzo,Babtysterium,  Piazza Della Signoria, pomnik dzikadom Dantego. Wyjazd z Forencji najpóźniej o godz. 16.00 Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Rzymu.

  Dzień 4 

  Śniadanie, rozpoczęcie zwiedzania Wiecznego Miasta z Watykanem. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra w której wnętrzach znajdują się arcydzieła włoskich artystów – Michała Anioła, Rafaela Santi czy Gianlorenzo Berniniego, nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II, spacer przez Plac Św. Piotra Następnie spacer przez  antyczne mosty, Zamek Anioła i Zatybrze do Piazza Navona, Pantheonu czy fontanny di Trevi.  Obiadokolacja i nocleg. 

  Dzień 5 

  Śniadanie, przejazd do Rzymu. Kontynuacja zwiedzania Wiecznego miasto, które od ponad 2000 lat zachwyca! W programie m.inRzym starożytny Koloseum- największa i najstarsza arena świata- Teatr Flawiuszy, Forum Romanum, Palatyn– drugie co do wielkości wzgórza Rzymu. Kapitol, Plac Wenecki z pomnikiem nieznanego żołnierza, pomnik wilczycy,  Chwila czasu wolnego na zakup pamiątek czy lody. ** Dla grup chętnych wejście do Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską , wymagana rezerwacja z wyprzedzeniem min. 6 miesięcy ( + 6 euro zwiedzanie indywidualne + +15 euro zwiedzanie z przewodnikiem 2 grupy z 2 przewodnikami w języku polskim) Powrót do hotelu. 

  Dzień 6                                                                                                  

  Śniadanie, przejazd do Asyżu – średniowiecznej perły architektury, miasta w całości zapisane na Listę Świtowego Dziedzictwa UNESCO. Czas zatrzymał się tutaj, w latach kiedy po ulicach przechadzał się patron miasta- Święty Franciszek. Nawiedzenie Bazyliki pw. Św. Franciszka z grobem Świętego i niesamowitymi świetnie zachowanymi freskami z XVII wieku! Nawiedzenie Bazyliki Św. Klary z niezwykłym krucyfiksem i grobem świętej. Spacer po mieście, wzdłuż niespotykanej nigdzie indziej średniowiecznej zabudowy, ratusz, kolumny, fotanny i niezliczona ilość sklepów z pamiątkami regionalnymi  takimi jak trufle, oliwy z oliwek,  skórzane  sandały czy aromatyczne  przyprawy z Umbrii. a. Obiadokolacja  i nocleg w okolicy Werony.

  Dzień 7 

  Śniadanie, całodniowy przejazd tranzytowy w kierunku Polski. Planowana godzina powrotu około 24.00

   

  Cena od 1950 pln 

  Cena zawiera :

  • 5 noclegów w hotelach, pokoje 2 , 3 os min. 3* standard włoski, wyżywienie HB – śniadania wzmocnione i obiadokolacje
  • Ubezpieczenie
  • Transport autokarem zgodnie z programem
  • Opiekę pilota
  • Obowiązkowe składki TFG i TFP

  Cena nie zawiera:

  Biletów wstępów ,opłat drogowych, parkingów, wjazdówek do miast tzw check – point  : Wenecja, 2 x Rzym , Florencja,Asyż, taks klimatycznych  przewodników miejskich , komunikacji miejskiej w Rzymie i Florencji oraz tour guideów.   65 euro/ os  płatne w autokarze

   

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „Ciao Roma – wycieczka szkolna do Rzymu”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  © 2022 Klara Travel Biuro podróży Szczecin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin