Grecja szlakiem Św. Pawła


Grecja Śladami św. Pawła

 

Niezwykła podróż , zarówno historyczna jak i wakacyjna,  na zachód Europy, w miejsca gdzie Apostoł Paweł postawił pierwsze kroki na kontynencie Europejskim. Niesamowita atmosfera, niezliczone wspomnienia, przepiękne miejsca! Do tego trochę wypoczynku i dobrego greckiego jedzenia. Wszystko to pod okiem niezwykle doświadczonej kadry : pilota wycieczki i kierowców.  Hotele nad morzem, prawie codzinnie możliwość spędzania wieczorów nad morzem, po dniu pełnym wrażeń, pięknych widoków i dobrego jedzenia! Daj sobie szansę na piękne wspomnienia, szlakiem Św, Apostoła Pawła, chrześcijaństwa i początków współczesnej Europy. Wszystkie najważniejsze miejsca Grecji kontynentalnej zawarte w tej pięknej podróży!

Kategoria:

Zadaj pytanie:

  Opis

  Dzień 1,

  Zbiórka w wyznaczonym miejscu o godz. 17.00 przejazd tranzytowy do Belgradu   – stolicy Serbi

  Dzień 2,

  Przyjazd do Belgradu w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie najważniejszych symboli miasta, w programie m.in.  cerkiew Świętego Sawy- największa w Serbii i w całych Bałkanach, Kalemegdan, twierdza nad ujściem rzeki Sawy do Dunaju, pieszy spacer przez centrum miasta. Chwila czasu wolnego. Obiadokolacja i nocleg w Belgradzie.

  Dzień 3,

  Wczesny wyjazd o godz. 5.00 , śniadanie w formie lunch boxa, wyjeżdżając o tej porze, mamy największe prawdopodobieństwo uniknięcia długich kolejek na granicy.  Planowo około godziny 15.00 zakwaterowanie w hotelu i wypoczynek nad morzem Egejskim. Obiadokolacja w hotelu na Riwierze Olimpijskiej.

  Dzień 4,

  Śniadanie, zasłużony całodniowy odpoczynek nad morzem na Riwierze Olimpiskiej. Obiadokolacja i nocleg w

  Dzień 5,                                                                                                                                

  Śniadanie, wyjazd do miejsc gdzie nauczał Św. Paweł – Kavala , Filippi i Lidia. do Filippi – starożytne miasto, do którego zawitał Apostoł Paweł i gdzie założył pierwszą wspólnotę chrześcijańską. Zobaczymy miejsce gdzie był  więziony Apostoł Narodów ze swoim przyjacielem Sylasem oraz ruiny  trzech wielkich bazylik chrześcijańskich, bardzo dobrze zachowany amfiteatr oraz łaźnie.  Następnie Lidia, gdzie św. Paweł ochrzcił pierwszą Europejkę Lidię – bogobojną kobietę, która handlowała purpurą. Msza św. przy kościele – babtysterium, nad brzegiem rzeki Stygmon, zwanej drugim Jordanem. Przejazd do Kavala, które w czasach Apostoła Pawła nazywane było Neapoli. Miasto portowe, do którego po raz pierwszył zawitał św. Paweł w Europie. Przejdziemy do miejsca upamiętniającego zejście ze statku Apostoła Pawła na kontynent europejski. Zobaczymy przepiękną mozaikę obok kościoła św. Mikołaja, zobaczymy też akwedukt z czasów Sulejmana Wielkiego, Cytadelę oraz liczne domy bogatych handlarzy tytoniem z XVIII wieku. Powrót do hotelu w Olimpic Beach. Obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 6                                                                                                                                                      

  Śniadanie, zwiedzanie i  przystanek w Meteorach, gdzie znajdują się najsłynniejsze wiszące klasztory. Wizyta w jednym z nich, czas wolny na pamiątkowe zdjęcia, ósmego cudu świata wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przejazd do Kalambaki, gdzie zapoznamy się z ikonografią. Wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Obiadokolacja i nocleg w miejscowości Kamena Vourla.

   

  Dzień 7

  Śniadanie, całodniowe zwiedzanie stolicy Grecji- Aten. W Atenach zwiedzanie zaczniemy od stadionu Kalimarmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 roku. Zwiedzimy Akropol, gdzie będziemy podziwiać budowle antyku: Propyleje, Parthenon,  świątynię Nike, Erechtejon, świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz teatr Dionysiosa. Pod Akropolem zatrzymamy się koło Areopagu, gdzie nauczał św. Paweł. Przejdziemy przez stare miasto zwane Plaka, gdzie zobaczymy Grecką Agorę, Wieżę Wiatrów, Rzymską Agorę, Bibliotekę Hadriana, Katedrę Ateńską. Zatrzymamy się przy Parlamencie aby zobaczyć zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Powrót na obiadokolację do hotelu w Kamena Vourla.

  Dzień 8

  Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Koryntu. Po drodze zatrzymamy się aby zobaczyć Kanał Koryncki jedno z ciekawszych rozwiązań technicznych  XIX wieku. Zwiedzimy starożytny Korynt – w czasach antycznych miejsce kultu  Apollina. Będziemy podziwiać pozostałości po  świątyniach  z czasów rzymskich i bizantyjskich. Pośród starożytnych ruin uwagę chrześcijan szczególnie  zwraca  tzw. bema- czyli trybuna – miejsce gdzie Apostoł Paweł przemawiał do Koryntian i gdzie był sądzony. W tym miejscu odczytamy tzw. hymn do miłości św. Pawła. Obiadokolacja i nocleg w Kamena Vourla.

   

  Dzień 9

  Śniadanie, czas wolny na plażowanie w miejscości Kamena Vourla. Po śniadaniu pakowanie bagażu i czas wolny na plażowanie. Około godziny 15.00 przejazd w drogę powrotną .  Po drodze zatrzymamy się w w  miejscowości Veria- starozyna Barea. Zatrzymamy się przy tzw. Bemie- miejscu gdzie nauczał Św. Paweł, znajduję się tam mozaika przedstawiająca ŚW. Pawła i Pomnik. Możliwość odprawienia Mszy Świętej.  Obiadokolacja i nocleg na północy Grecji w okolicy Saloników.

   

  Dzień 10

  Śniadanie, wizyta w Salonikach – drugim pod względem wielkości miasta w Grecji, liczącym ponad 1 milion mieszkańców. Przepiękne, monopolistyczne i bogate w historię i zabytki miasto! W programie m.in. Biała Wieża, która jest symbolem miasta. Spacer wzdłuż nabrzeża, pomnik Aleksandra Wielkiego. Chwila czasu wolnego podczas którego można udać się na przepiękny rejs po porcie i okolicy. Nie ma biletów wstępów tylko zamawiasz kawę lub inny napój i płyniesz! Rejs trwa około 40 minut . Przejazd do Skopje. Obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 11

  Śniadanie, zwiedzanie Skopje – stolicy Macedonii. Miejsca w którym urodziła się i wychowywała Matka Teresa z Kalkuty. Wizyta w domu i muzeum poświęconym Matce Teresie,  Msza Święta w kościele, zwiedzanie największych atrakcji Skopje, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu przy granicy Serbsko – Węgierskiej. Nocleg.

  Dzień 12

  Śniadanie. Powrót w drogę powrotną do Polski. Planowana godzina powrotu około 23.00

   

  Cena : do ustalenia 

   

  Cena zawiera

  • Transport autokarem klasy turystycznej, zgodnie z programem
  • 10 Noclegów z wyżywieniem HB ( śniadania i obiadokolacje)
  • Opiekę pilota / przewodnika
  • Ubezpieczenie
  • Składkę UFG
  • Cena nie zawiera : biletów wstępów, taks klimatycznych i przewodników miejskich 90 Euro / os

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „Grecja szlakiem Św. Pawła”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  © 2022 Klara Travel Biuro podróży Szczecin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin