Słoneczna Toskania

Data: 12-18.05.2024


Słoneczna Toskania

w wiosennym słońcu !

to wszystko o czym możesz zamarzyć !

wszystkie perły regionu w jednej wycieczce, z wyżywieniem, noclegami , transportem bez ukrytych kosztów!

serdecznie zapraszamy

kochamy Italię i wiemy jak ją zwiedzać!

biuroklaratravel@gmail.com lub zadzwoń 509647021

 

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Nr oferty: Brak danych Kategorie: ,

Zadaj pytanie:

  Opis

  Słoneczna Toskania

  12-18.05.2024

   

  Dzień 1, Niedziela 12.05.2024

  Zbiórka w Szczecinie przy ul. Sambora 4 , godz. 18.00 przejazd nocny do Włoch.

  Dzień 2, Poniedziałek, 13.05.2024

  Przyjazd do Włoch w godzinach popołudniowych, Odpoczynek, obiadokolacja i nocleg, tak by następnego dnia wypoczętym i najedzonym zacząć nowy dzień 😊

  Dzień 3, Wtorek, 14.05.2024

  Śniadanie i przejazd do Florencji – miasta Medyceuszy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Palazzo Pitti, wspaniałej galerii malarstwa, gdzie będziemy mogli podziwiać obrazy m.in. Rafaela. Następnie przejdziemy przez słynny most Ponte Vecchio, do ratusza miejskiego Palazzo Vecchio, gdzie będzie okazja do zrobienia zdjęć słynnym rzeźbom na placu i w Loggi dei Lanzi. Kontynuujemy spacer do kościoła dominikanów Santa Maria Novella, gdzie zobaczymy wspaniałe freski Domenica Ghirlandaia, nauczyciela Michała Anioła. Czas wolny na zakup wspaniałych pamiątek, złota z mostu złotników, skórzanych torebek czy portfeli i pasków. Powrót do hotelu obiadokolacja i  nocleg.

  Dzień 4, Środa, 15.05.2024

  Śniadanie wycieczka do Val dOrcia najpiękniejszej i najbardziej malowniczej części Toskanii, która w całości została wpisana na Listę UNESCO.  Dzięki przepięknym malowniczym widokom, region ten słynie z widokówek Toskanii. To tu kręcona była finałowa scena Gladiatora . gdy ranny Maximus umierając  w rzymskim coloseum przenosi się duchem do  w rodzinne strony na pola dojrzałego zboża i podąża w kierunku domu oraz czekających na polnej drodze żony i syna. Odwiedzimy Montepulciano słynące z rewelacyjnych winnic i win. Udamy się do Piezy i Bagno. Przy okazji zwiedzania udamy się na degustację lokalnych specjałów toskańskich : win z Montepulciano, serów owczych i najlepszej oliwy! Powrot do hotelu obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 5. Czwartek, 16.05.2024

  Śniadanie, tego dnia proponujemy rozkosznie leniwe dolce far niente . Spokojna wycieczka do Corotony uroczo położonej na pagórku Val di Chiana. Spacer po średniowiecznych uliczkach miasta uwiecznionego w filmie „Pod słońcem Toskanii”. Połączona z czasem wolnym na pyszną kawę, zakup pamiątek by po południu udać się na kilkugodzinne kapiele lecznice w pobliskich Termach. Toskania od czasów rzymskich znana jest ze swoich zasobów wód leczniczych. Proponujemy 4 h kąpieli, leżakowania, cieszenia się słońceń w przeuroczym kąpielisku z niesamowitym widokiem! Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

   

  Dzień 6, Piątek, 17.05.2024

  Śniadanie,  przejazd do San Gimignano zwanego „średniowiecznym Manhattanem” ze względu na wieże, które pełniły funkcję obronną, ale były również symbolem zamożności i znaczenia właściciela. San Gimignano słynie również z produkcji doskonałego białego wina o orzechowym posmaku – Vernaccia. Następnie udamy się do ostatniej perły toskańskiej na naszej trasie wszystkim doskonale znanej krzywej wieży w Pizie! Spacer z przewodnikiem, krótki czas wolny i przejazd do hotelu, na obiadokolację i nocleg.

  Dzień 7, Sobota, 18.05.2024

  Śniadanie, całodniowy przejazd tranzytowy w kierunku Polski. Planowana godzina powrotu po północy.

   

  Cena : 2490 pln

  Cena zawiera

  • Transport autokarem klasy turystycznej VIP
  • 5 noclegów w hotelach, pokoje 2 os z wyżywineiem HB
  • 5 obiadokolacji i 5 śniadań
  • Ubezpieczenie
  • Opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie
  • Obowiązkowe składki UFG i TFP ( 20 pln/os)
  •  

  Płatne w autokarze : bilety wstępów, taksy klimatyczne, przewodnicy lokalni, degustacja, opłaty parkingowe i check pointy za autokar , system tour guide łącznie 100 euro / os zniżka dla dzieci do lat 16 /60 euro

   

  Informacje dodatkowe

  Data

  12-18.05.2024

  zaliczka 30%

  zaliczka 700 pln za 1 os

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „Słoneczna Toskania”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  © 2022 Klara Travel Biuro podróży Szczecin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin