Włoskie wakacje – urlop we Włoszech


Włoskie Wakacje w Lazio, Roma!
oferta dla grup zorganizowanych/ pielgrzemk/ zakładów pracy

Jedyny taki program z wieczornym zwiedzaniem Rzymu! Rzym jakiego nie znacie. Kiedy przestaje być już tak tłoczno, duszno i słońce zaczyna zachodzić my zaczynamy zwiedzać. Po włosku! Z włoską kolacją w tawernie w centrum Rzymu!

 

Zadaj pytanie:

  Opis

   

  Dzień 1

  Zbiórka w Szczecinie przy ulicy Sambora o godz. 5.00 rano. Przejazd przez Niemcy i Austrię do Włoch. Nocleg  w okolicy Wenecji. Obiadokolacja w hotelu.

   

  Dzień 2,

  Śniadanie, przejazd do Wenecji, rejs statkiem do centrum miasta. Zwiedzanie jedynego w swoim rodzaj miasta na wodzie.  Miasta miłości, pasji, zdrady i talentu! Miasto największego i najbardziej niedocenionego przez lokalną społeczność geniusza muzyki, wirtuoza – Antonia Vivaldiego! W programie m.in. Plac Św. Marka z Bazyliką Św. Marka, Pałac Dożów ( z zewnątrz), Most Rialto, Palazzo Ducale, Most Westchnień a także boczne uliczki mniej znane, ciche, spokojne, pozwalające uciec od tłumów turystów i zakochać się w tym mieście!  Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w okolicy .

  Dzień 3,
  Śniadanie, przejazd i zwiedzanie San Marino . Zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury w programie m.in.najstarsza bramy prowadząca do stolicy republiki – Brama św. Franciszka., groty kuszników i budynek parlamentu Republiki S. Marino, wieża Guida, najstarsza część fortyfikacji otaczającej średniowieczną republikę. Czas wolny podczas którego możemy korzystać ze strefy bezcłowej na produkty markowe!

  Wszystkie włoskie i światowe marki taniej niż gdziekolwiek indziej: Prada, Gucci, Versace, Rayban itd. Sprawdzone przez nas osobiście! Różnice w cenach są widoczne!  Ten sam model okularów znanej marki  w Wenecji jest droższy o 60 euro jak w San Marino! Dobry pomysł na zakupy jeśli masz te marki w planach.  Jeśli zakupy to nie Twoja potrzeba-  czas wolny do idealny moment na zrobienie pięknych zdjęć. Spacer po tym przepięknym, zadbanym i jakże nie włoskim kraju! To czas na wypicie dobrej kawy, zjedzenie pizzy czy spróbowanie lokalnych specjałów : Amaretto! Najlepsze z San Marino czy Wino Juli <3. Obiadokolacja i nocleg w Bracciano.

  Dzień 4
  Śniadanie, rozpoczęcie prawdziwych wakacji. Dzień wolny. Do Twojej dyspozycji.

  Chcesz odpocząć to jest właśnie ten czas.

  Lubisz aktywny wypoczynek ? świetnie!

  Kilka kroków od hotelu znajduje się trzecie pod względem wielkości jezioro wulkaniczne w kraju! Połączone 2 kratery po dawnych wulkanach. Krystalicznie czysta woda! Przy brzegu płytko i bezpiecznie (raj dla dzieci, wypożyczalnia rowerków wodnych, bary, lodziarnie wszystko czego potrzebujesz). Dla lubiących chodzić w pobliżu znajduje się zamek, do którego można dojść z hotelu bez większego problemu. Zrobić piękne zdjęcia ze wzgórza! Przepiękna panorama okolicy.

  Wolisz  bardziej stacjonarnie ? Właściciele hotelu mają mały gaj oliwny na terenie obiektu, możesz po nim pospacerować, posiedzieć, poczytać lub nic nie robić  Możesz wszystko! Nic nie musisz!!

  Od Ciebie zależy jak spędzisz ten dzień. Twój pokój też czeka na Ciebie, jeśli tak właśnie chcesz możesz odpocząć. Pod koniec dnia gospodarze podadzą nam przepyszną włoską kolację! Najlepsze jedzenie jakie jedliśmy we włoskich hotelach są właśnie u nich! Pyszna włoska pasta czeka na Ciebie!

  Dzień 5

  Śniadanie, czas wolny do południa. Podobnie jak wyżej, znasz już okolicę , wiesz co masz robić. Po południu kiedy przestanie być już tak gorąco i największy tłum turystów  ( o ile to możliwe) już się rozejdzie jedziemy do Rzymu! Przejazd metrem do cetrum miasta, spotkanie z przewodnikiem miejskim i rozpoczęcie zwiedzania z osobą która kocha to miasto. Opowie CI o nim wszystko, pozwoli Ci zapomnieć o świecie i czuć Rzym!

  Wieczne miasto, które od ponad 2000 lat zachwyca! W programie m.in. Rzym starożytny Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Piazza Navona, Pantheon. Obiadokolacja w jednej w rzymskich trattorii. Tak aby móc poczuć magie wieczornego Rzymu. Rzymu który gorącym letnim wieczorem, oddycha! Odżywa i jest najpiękniejszy! Późny powrót do hotelu.

  Dzień 6,

  Śniadanie, czas wolny do południa w  Bracciano. Dalsze po południowo- wieczorne zwiedzanie Rzymu i Watykanu. Choć to nie pielgrzymka to nie można ominąć tak ważnego państwa jak Watykan. Zwiedzimy Plac i Bazylikę Św. Piotra, nawiedzimy Grób Św. Jana Pawła II, zwiedzimy największą i nasłynniejszą Bazylikę Świata w której wnętrzach znajdują się arcydzieła włoskich artystów – Michała Anioła, Rafaela Santi czy Gianlorenzo Berniniego. Następnie spacer przez  antyczne mosty, Zamek Anioła i Zatybrze. Wieczorny czas wolny na kieliszek prosecco czy Aperol Spritz! Następnie spotykamy się na  kolacji we włoskiej trattorii. Wieczorny powrót do hotelu.

  Dzień 7

  Śniadanie, przejazd nad morze Tyreńskie (jedno z pięciu mórz Basenu Morza Śródziemnego, ale o tym już opowiem w autoakrze) do miejscowości Ostia Antica. Jeden z kurortów w okolicy Rzymu, doskonała miejscowość do połączenia zwiedzania z wypoczynkiem. Plażowanie, czas wolny. Jeśli wolisz, możesz zostać  w Bracciano. Ty decydujesz  Obiadokolacja i nocleg w Bracciano.

  Dzień 8

  Na koniec naszej włoskiej przygody, wisienka na torcie- bella Firenze!  Wczesne śniadanie  o godz. 7.00 .  8 wyjazd do Florencji. Przejazd kolejką do centrum miasta. Spotkanie z przewodnikiem miejskim. Zwiedzanie perły architektury. Miasta artystów, baroku i złota! TO tu kupisz najpięknięjszą pamiątkę z Italii  biżuterię na moście złotników w cenach porównywalnych do Polskich (mimo kursu euro). W czasie wolnym możesz tu wrócić i upolować coś dla siebie. Zanim jednak to nastąpi mujsisz wiedzieć, że Florencja to muzeum pod gołym niebem.

  Tu, znajduje się ponad 50% wszystkich włoskich zabytków wpisanych na listę UNESCO. W programie zwiedzania m.in. Katedra Santa Maria del Fiore ze słynną czerwoną kopułą, która dominuje nad dachami Florencji, kompleks architektoniczny San Lorenzo, Bazylikę Santa Croce, Piazza Della Signoria, dom Dantego. Po południu przejazd w kierunku północy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Werony.

  Dzień 9

  Śniadanie, przejazd tranzytowy do Polski. Planowana godzina powrotu do Szczecina około 22.00 /23.00.

   

  Cena : do ustalenia

  • Cena zawiera:
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • 8 noclegów z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje)
  • Opiekę pilota
  • Ubezpieczenie
  • Obowiązkową Składkę TFG i TFP
  • System audioguide (beterie, jednorazowe słuchawki i wynajem odbiornika)

  Cena nie zawiera :
  Opłat drogowych, parkingów, wjazdówek do miast tzw check – point  : Wenecja; San Marino, 2 x Rzym , Florencja, taks klimatycznych (5 x w Bracciano)  przewodników miejskich i biletów wstępów 140 euro płatne w autokarze

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „Włoskie wakacje – urlop we Włoszech”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  © 2022 Klara Travel Biuro podróży Szczecin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin