wycieczka szkolna do Włoch z Rzymem i MIrabilandia


Zadaj pytanie:

  Opis

  Wycieczka do Włoch z Mirabilandia

  sugerowany termin : koniec maja/ czerwiec i wrzesień

  Dzień 1

  Zbiórka przy szkole w wyznaczonym miejscu, około godziny 17.00 zapakowanie bagaży, wyjazd  w kierunku Włoch. Nocny przejazd.

  Dzień 2

  Przyjazd do Wenecji nad ranem około 8.00. Rejs stateczkiem do centrum miasta, zwiedzanie największych atrakcji z przewodnikiem miejskim. W programie m.in. Plac Św. Marka, Bazylika Św. Marka*  Pałac Dożów ( z zewnątrz) , Wieża Dzwonniczna- Campanille, Wieża Zegarowa, Most Rialto, Most Westchnień, place, uliczki, maski

  Rejs na wyspę Murano, słynącą z produkcji przedmiotów z kolorowego ręcznie malowanego szkła. Wizyta w jednym z zakładów szklarskich. Czas wolny na zakupy oraz włoską pizzę. Około 17.00 wyjazd z Wenecji w kierunku hotelu  w okolicy Mirabilandii. Około 20.00 zakwaterowanie i obiadokolacja.

  *od 2021 zwiedzanie wnętrza płatne dla grup szkolnych około 4 euro wraz z opiekunami

  Dzień 3

  Śniadanie, całodniowa wizyta w jednym z największych i najpopularniejszych parków rozrywki w regionie Emilia – Romania  Mirabilandia . Niekończąca się zabawa w godzinach otwarcia parku tj około 10;00 – 16.30. 850 000 metrów kwadratowych, podzielonych na 7 stref m.in.  dla dzieci, atrakcje przygodowe, pojazdy wodne, drogowe i szynowe, plaża z basenami i zjeżdżalniami ( dodatkowo płatna), ponadto najsłynniejsza odwrócona kolejka górska Katun czy pozostałe 43 atrakcje wraz z 12stoma spektaklami w ciągu dnia. Około 14.00 przerwa obiadowa na posiłek w Mirabilandii. O 17.00 przejazd w kierunku Rzymu. Zakwaterowanie i obiadokolacje w okolicy.

  Dzień 4

  Śniadanie, wycieczka do stolicy świata – Rzymu. Dojazd do centrum miasta metrem, rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem miejskim około 10.30 pieszy spacer po Rzymie. W programie zwiedzania najważniejsze zabytki tego niezwykłego miasta. Zobaczymy Koloseum, przejdziemy wzdłuż Forum Romanum, wdrapiemy się na Kapitol gdzie znajduję się symbol miasta- pomnik wilczycy. Następnie udamy się do Piazza Navona- artystycznego centrum miasta, gdzie codziennie lokalni artyści wystawiają tu swoje prace. Następnie przejdziemy wzdłuż Pantheonu antycznej budowli sakralnej ze słynnym Oculusem i dojdziemy do Fontanny Di Trevi. Czas wolny na włoskie gelati. Powrót do hotelu , obiadokolacja i nocleg.

   

  Dzień 5

  Śniadanie, kontynuacja zwiedzania Rzymu połączona ze zwiedzaniem Watykanu. Wizyta w Bazylice św. Piotra z Grobem Św. Jana Pawła II  oraz słynną Pietą Michała Archanioła. Kontynuacja zwiedzania Rzymu z przewodnikiem, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami Hiszpańskimi, będącymi tłem licznych pokazów mody. W miarę dostępności miejsc możliwość wejścia do muzeów watykańskich, od 2023 nowy system rezerwacji nakładający obowiązkowe opłaty za zakup biletów online, zmienił cenę biletów szkolnych na 14 euro/os. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 6

  Śniadanie, przejazd do Florencji. Przejazd kolejką do centrum miasta, rozpoczęcie zwiedzania a przewodnikiem miejskim. W programie zwiedzania m.in. symbol miasta i przez wielu uznawany za najpiękniejszy most : Ponte Vecchio, Piazza della Signora wraz z kościołem św. Krzyża spacerując do Piazza del Duomo z  Katedrą Santa Maria del Fiore z 50 metrową kopułą czy słynnymi Rajskimi Wrotami prowadzącymi do najstarszego budynku miasta- Babtysterium. Po czasie wolnym udamy się do Galerii Uffizi, w której przeniesiemy się płynnie w czasy renesansu. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie w jednej z licznymi pizzerii we Florencji. Wyjazd w drogę powrotną do Polski około 21.00

  Dzień 7

  Powrót do Polski w godzinach rannych. Planowana godzina przyjazdu pod szkołę około 11.00

  Cena : 1799pln*

  *Cena kalkulowana dla grupy min. 45 uczestników płacących ( maksymalanie 47 + 4 opiekunów z ramienia szkoły)

  Cena zawiera :

  • Transport autokarem klasy turystycznej VIP
  • Opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie
  • 4 noclegi w hotelach min. 3 gwiazdki, pokoje 2,3 4 os z pełnym węzłem sanitarnym
  • Ubezpieczenie
  • Do 4 opiekunów z ramienia szkoły
  • Wyżywienie 2 x dziennie , śniadania kontynentalne wzmocnione ( kawa, rogalik, kanapka ser szynka )
  • Obiadokolacje serwowane : makaron lub zupa , sałata lub inny dodatek mięso, deser, woda

  Dodatkowo płatne w autokarze 100 euro / os

  Bilety wstępów, komunikacja miejska, taksy klimatyczne, przewodnicy miejscu, opłaty parkingowe i obowiązkowe Check Pointy dla autokaru, obiad w Mirabilandii. ** + ewentualnie 14 euro muzea watykańskie

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „wycieczka szkolna do Włoch z Rzymem i MIrabilandia”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  © 2022 Klara Travel Biuro podróży Szczecin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin