Wycieczka wielodniowa do Torunia z Biskupinem dla najmłodszych


Zadaj pytanie:

  Opis

  Wycieczka wielodniowa do Torunia z Biskupinem

  Dzień 1

  Zbiórka przy szkole około godziny 8.00 Przejazd do Solca Kujawskiego gdzie znajduje się park tematyczny poświęcony dinozaurom. Lekcja historii i biologii połączona z aktywnością fizyczną na licznych palach zabaw w parku. Około 3 h świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, integracja klasy.

   

  Dzień 2

  Śniadanie, całodniowe zwiedzanie Torunia. Stolica województwa Kujawsko-Pomorskiego, miasto Mikołaja Kopernika i pierników. Jedno z bogatszych miast Hanzy. W programie zwiedzania m.in. krzywa wieża i legenda z nią związana, rynek miejski, ratusz, dom Mikołaja Kopernika (fakultatywnie wnętrze) fontanna flisaka, pomnik osiołka. Wizyta w toruńskim planetarium / lub w domu legend toruńskich/ warsztaty piernikowe ( do wyboru) . Czas wolny na rynku. Powrót do ośrodka obiadokolacja i czas na integrację klasową.

   

  Dzień 3

  Śniadanie, pakowanie bagaży i przejazd do Biskupina. Najsłynniejsza polska osada z czasów starożytnych. Stanowisko archeologiczne udostępnione dla zwiedzających, tzw. Żywe muzeum pozwalające zrozumieć prymitywne osady. Biskupin jest przykładem kultury łużyckiej,  trwającej od środkowej epoki brązu – od ok. XIV w. p.n.e., po wczesną epokę żelaza, czyli do ok. V w. p.n.e. Kultura łużycka to pojęcie archeologiczne, przez które różni badacze rozumieli odmienne grupy etniczne– Germanów, Słowian lub lirów. Gród założono na podmokłej wyspie na jeziorze Biskupińskim obecnie półwysep), o kształcie zbliżonym do owalu i powierzchni ok. 2 ha; wały obejmowały ok. 1,3 ha. Wyspa wznosiła się 0,8–1,2 m ponad wody jeziora. Ocenia się, że gród biskupiński był zasiedlony przez 150 lat. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd w drogę powrotną, po drodze przystanek na obiad. Planowana godzina powrotu do szkoły późnym popołudniem. Około 18.00

  sugerowany wiek uczesników : klasy III- V

  Cena od 635 pln *

  *cena kalkulowana ze Szczecina dla grupy 40 uczeniów i 3 opiekunów z ramienia szkoły

  Cena zawiera :

  • Transport autokarem turystycznym
  • 2 noclegi z wyżywieniem 2  x dziennie
  • Ubezpieczenie
  • Opiekę pilota
  • Przewodników miejskich
  • Obowiązkowe składki UFG i TFP

  Dodatkowo płatne bilety wstępów, do wybranych obiektów .

   

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „Wycieczka wielodniowa do Torunia z Biskupinem dla najmłodszych”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  © 2022 Klara Travel Biuro podróży Szczecin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin